Znicz Basket znów zwycięski u siebie

Pruszkowscy koszykarze pokonali przyjezdnych z AZS Radex Szczecin 74:63 w meczu 5. kolejki I ligi. Znicz Basket wygrał w tym sezonie wszystkie spotkania na własnym parkiecie.

Gospodarze szybko uzyskali przewagę, dzięki czemu kontrolowali przebieg spotkania. W pierwszej kwarcie prowadzili nawet 19:8, by po kilku akcjach zakończyć tę ćwiartkę wynikiem 25:13. Na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu pruszkowian dwunastoma „oczkami”.

Po zmianie stron Znicz Basket sukcesywnie powiększał przewagę. Ta w czwartej kwarcie osiągnęła 19 punktów. Końcówka należała do gości, którzy odrobili część strat. Podopiecznym Michała Spychały udało się jedna wygrać 74:63.

Świetne zawody zagrał Marcin Matuszewski, który wrócił do zespołu po przerwie spowodowanej kontuzją. „Lala” nie wybiegł w pierwszym składzie, ale w sumie zagrał przez 30 minut. Był najlepiej punktującym zawodnikiem w Zniczu Basket – 16 „oczek”. O jeden punkt więcej zdobył najlepszy wśród rywali Łukasz Pacocha.

Dzięki zwycięstwu nad zespołem ze Szczecina pruszkowianie awansowali na 5. miejsce w tabeli. O kolejne punkty walczyć będą na wyjeździe z PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno 27 października o godz. 18.00.

Znicz Basket Pruszków – AZS Radex Szczecin 74:63 (25:13, 17:17, 14:11, 18:22)

Znicz Basket Pruszków: M. Matuszewski 16, Ł. Bonarek 14 (1), P. Szymański 13, A. Suliński 12 (3), M. Aleksandrowicz 10, K. Czosnowski 5, D. Czubek 2, R. Malitka 2, D. Janiak 0, T. Pisarczyk 0
AZS Radex Szczecin: Ł. Pacocha 17 (3), M. Majcherek 11 (3), M. Raczyński 9, I. Trela 9, T. Balcerek 7 (1), K. Mielczarek 4, A. Linowski 4, K. Pytyś 2, J. Maksymiuk 0, Ł. Biela 0, J. Koszuta 0

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków