Pewna wygrana Lidera Pruszków

Koszykarki Matizolu Lidera odniosły drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem przed własną publicznością pokonały PTK Pabianice 71:52.

W sobotę pruszkowianki wygrały w Łodzi z zawodniczkami Widzewa 71:54. Tamten rywal był z dolnej półki i Liderkom nie wypadało stracić punkty. Podobnie sytuacja zapowiadała się w środę. We własnej hali Matizol Lider podejmował słabe PTK Pabianice.

Już początek spotkania pokazał, kto będzie rządził. Gospodynie, dzięki dobrej grze całej piątki, wypracowały przewagę 8:0. Niestety wtedy obudziła się Katarzyna Salska, która pociągnęła grę przyjezdnych. PTK Pabianice nie dość, że wyrównało, to objęło prowadzenie 11:8. Serię tę przerwała świetna akcja Briany Gilbreath. Amerykanka podczas celnego rzutu była jeszcze faulowana, a rzut wolny zamieniła na kolejny punkt. W następnych minutach dominowały pruszkowianki, które prowadziły 17:11 a na koniec pierwszej kwarty 17:14.

Druga ćwiartka była wyrównana. Przyjezdnym udało się doprowadzić do wyrównania 24:24, ale Matizol Lider, za sprawą Kiary Buford odskoczył na 4 „oczka”. Ostatecznie na przerwę zawodniczki schodziły przy prowadzeniu pruszkowianek 33:28.

Po powrocie na parkiet gra wyglądała podobnie. PTK Pabianice goniło wynik, ale gospodyniom udawało się utrzymać niewielką przewagę. Na niecałe pięć minut do końca ćwiartki sytuacja się zmieniła. Liderki zdobyły kilka punktów z rzędu, dzięki czemu prowadziły 49:40, a przed ostatnią odsłoną miały przewagę 12 punktów.

W ostatnich dziesięciu minutach gospodynie grały już pewne zwycięstwa. Pierwsze akcje przyniosły zwiększenie przewagi, którą pruszkowianki utrzymały do końca spotkania. Mimo braku skuteczności Antczak i Buford w ostatnich akcjach, Liderki wygrały pewnie 71:52.

Najlepiej w środę zaprezentowała się Buford, zdobywczyni 17 pkt. W zespole z Pabianic żadna z zawodniczek nie przekroczyła 10-punktowej zdobyczy. Katarzyna Salska i Dorota Sobczyk rzuciła po 9 „oczek”.

Następna kolejka Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet zostanie rozegrana 20 października. Matizol Lider zostaje w Pruszkowie, gdzie podejmie AZS OPTeam Rzeszów. Tu również możemy liczyć na komplet punktów. Początek spotkania o godz. 18.00.

Matizol Lider Pruszków – PTK Pabianice 71:52 (17:14, 16:14, 21:14, 17:10)

Matizol Lider: K. Buford 17, B. Gilbreath 11, A. Pietrzak 9, P. Antczak 8, A. Kaczmarczyk 7, P. Rozwadowska 5, K. Stanek 4, J. Grabowska 4, S. Colson 4, M. Jujka 2, B. Głocka 0, K. Bennett 0
PTK: K. Salska 9, M. Błaszczyk 8, M. Jasnowska 7, A. Gajda 7, A. Kowalska 5, R. Piestrzyńska 4, J. Rozwandowicz 3, J. Okulska 0, J. Szałecka 0