Dzielna postawa Liderek w Krakowie

Matizol Lider przegrał z Wisłą Can-Pack Kraków 58:62. Na uznanie zasługuje postawa pruszkowianek na parkiecie mistrzyń kraju.

Dzięki słabej postawie gospodyń i jednocześnie dobrej Liderek, to zespół z Pruszkowa lepiej prezentował się w pierwszym minutach spotkania. Matizol Lider prowadził 9:5, ale potem do głosu doszły obrończynie tytułu. Pierwszą połowę pruszkowianki przegrały 24:31.

Po przerwie przyjezdnym udało się doprowadzić do wyrównania, ale to był ich najlepszy okres gry. W ostatniej ćwiartce Wiślaczki utrzymały prowadzenie i wygrały całe spotkanie.

Mecz w Krakowie to druga porażka Liderek. W niedzielę kolejna szansa na zdobycie kompletu punktów. Do Pruszkowa przyjedzie Artego Bydgoszcz, z którym Matizol Lider radził sobie w przedsezonowych sparingach.

Wisła Can-Pack Kraków – Matizol Lider Pruszków 62:58 (15:10, 16:14, 13:18, 18:16)

Wisła Can Pack: A. De Mondt 10, K. Krężel 10, P. Stampalija 10, C. Ouvina 10, P. Pawlak 8, J. Żurowska 7, D. Horti 5, J. Czarnecka 2
Matizol Lider: A. Kaczmarczyk 21, M. Jujka 9, S. Colson 6, J. Grabowska 6, P. Rozwadowska 4, P. Antczak 4, B. Głocka 3, K. Buford 3, K. Bennett 2, A. Pietrzak 0