Liderki przegrały start PLKK

Matizol Lider Pruszków przegrał na wyjeździe z CCC Polkowice 57:70. Był to pierwszy mecz sezonu Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet.

Kluczowa dla wyniku spotkania okazała się druga kwarta. W pierwszej ćwiartce gra była wyrównana a wynik remisowy. W drugiej zawodniczki z Pruszkowa wyszły nawet na prowadzenie 25:24, ale od tego momentu wicemistrzynie Polski zdominowały parkiet. Na przerwę schodziły prowadząc 13-oma punktami.

Druga odsłona spotkania znów była wyrównana, ale dzięki temu to gospodyniom udało się utrzymać wyraźną przewagę i wygrać cały mecz 70:57.

W drużynie Matizolu Lidera dominowały trzy Amerykanki, które razem zdobyły 35 punktów. Ponadto Kali Bennett była najlepiej punktującą zawodniczką w meczu.

Kolejne zadanie, jakie stoi przed pruszkowiankami, jest równie trudne. W środę jadą na trudny teren do Krakowa, gdzie będą walczyć z mistrzyniami Polski – Wisłą Can-Pack.

CCC Polkowice – Matizol Lider Pruszków 70:57 (16:16, 26:13, 17:16, 11:12)

CCC: Berezhynska 15, Leciejewska 14, Palau 10, Snell 9, Musina 8, Majewska 8, Owczarzak 6, Mistygacz 0, Puss 0
Matizol Lider: Bennett 17, Colson 11, Buford 7, Jujka 6, Kaczmarczyk 6, Grabowska 4, Rozwadowska 3, Pietrzak 3, Głocka 0, Antczak 0

Źródło fot.: Matizol Lider Pruszków