Prezydent Pruszkowa podpisał ważną umowę

Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński podpisał umowę z Zespołem Projektowo – Inwestycyjnym Kontrapunkt V-Projekt. Jej przedmiotem jest wykonanie dokumentacji projektowej na budowę Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie.

Do podpisania umowy doszło w poniedziałek w gabinecie prezydenta Pruszkowa. Zespół Projektowo-Inwestycyjny Kontrapunkt V-Projekt zobowiązał się wykonać projekt Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie, nazywanego dotąd centrum kultury. Firma projektowa, z którą miasto podpisało umowę, w kwietniu obchodziła 15-lecie istnienia. W swoim dorobku ma projekty takich budynków jak terminal na lotnisku w Krakowie, czy nowa Rotunda w Warszawie.

Budynek Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie będzie mieścił się na terenie MZOS przy ul. Bohaterów Warszawy 4, na miejscu starej, zburzonej już małej hali Znicz i obecnego budynku klubowego. W gotowym już gmachu swoją siedzibę znajdą Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Zarząd Obiektów Sportowych i Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”.

Pieniądze na tę inwestycję miasto planuje pozyskać z Norweskiego Mechanizmu Finansowego EOG, w ramach programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego i naturalnego”. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 2015 rok.

Centrum kultury to długo oczekiwana i wielokrotnie zapowiadana inwestycja w Pruszkowie. Wygląda na to, że wreszcie przestaje być „kiełbasą wyborczą”.

Źródło fot.: UM w Pruszkowie

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u
[PATRONAT] Kultura: poranek teatralny [PATRONAT] Kultura: poranek teatralny
[PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski [PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski
Lutowe wydarzenia w MOK-u Lutowe wydarzenia w MOK-u

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.