Propozycje MOK-u „Kamyk” na kwiecień

Rozpoczął się kwiecień. Za oknem jest już cieplej, chętniej wychodzimy z domu – zachęcamy więc do skorzystania z oferty przygotowanej na ten miesiąc przez Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” w Pruszkowie.

11 kwietnia o godz. 18.00 ważne wydarzenie. Tuż po drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej w Pałacyku „Sokoła” przy ul. Kościuszki 41 odbędzie się wieczór poetycko-muzyczny „Człowieka potrzeba” poświęcony twórczości ks. Romana Indrzejczyka. Kapłan ten przez wiele lat był proboszczem parafii św. Edwarda w Pruszkowie i duszpasterzem szpitala psychiatrycznego w Tworkach. Ks. Indrzejczyk był znany również jako poeta. Teatr „Maska” z pruszkowskiego Żbikowa wykorzysta jego utwory.

Dzień później o godz. 11.00, w ramach Pruszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbędzie się wykład Romualda Morawskiego, kustosza Muzeum Historycznego m.st. Warszawy pt. „Opowieści i anegdoty warszawskie”. Z kolei w ramach Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego 14 kwietnia o godz. 10.00 odbędą się zajęcia naukowe „Włosy stają dęba” poświęcone tematowi prądu. Tego samego dnia o godz. 18.00 „Kamyk” zaprasza na duńsko-szwedzki film pt. „Włoski dla początkujących”. Dzieło reżysera Lone Scherfiga opowiada historię samotnych, nieszczęśliwych ludzi, których losy dość przypadkowo zaczynają się ze sobą splatać pewnej ponurej kopenhaskiej zimy. Ważne – wstęp bezpłatny.

19 kwietnia znów propozycja dla słuchaczy Pruszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale nie tylko. Tego dnia o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z Henryką Krzywonos-Strycharską, która była działaczką opozycji w czasach PRL i sygnatariuszką Porozumień Sierpniowych.

Dzień później coś z innej beczki. „Kamyk” udostępni swe podwoje dla wystawy malarskiej, na której zostaną zaprezentowane obrazy Daniela Jerzego de Tramecourta. To malarz, grafik, rysownik i rzeźbiarz, który m.in. stworzył i prowadził galerię w Kazimierzu Dolnym. Początek wernisażu o godz. 18.00.

21 kwietnia o godz. 11.00 Pruszkowski Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na wykład dr Marty Fikus-Kryńskiej pt. „Czy genetyka ma ojca, czyli do kogo jesteśmy podobni?”. Fikus-Kryńska to biolog pracujący w Centrum Nauki Kopernik.

W weekend 21-22 kwietnia dwie odmienne propozycje. Najpierw w sobotę o godz. 16.00 za 20 zł będzie można obejrzeć widowisko „Wiosno, wiosno ach to TY” Zabawa dla dorosłych. Oprawa muzyczna i prowadzenie Włodzimierz Ignaczewski. Dzień później w samo południe coś dla młodego pokolenia – od 3 do 12 lat. Teatr Wielkie Koło zaprezentuje przedstawienie „Magiczna Trupa Robinsona Bluesa”. Tytułowa trupa w sztuce przedstawia opowieść żabiej królewny Rechotynki, historię żabiego królestwa, któremu zagraża groźny potwór Żabożarłok.

Pod koniec miesiąca Elżbieta Smolińska, starosta powiatu pruszkowskiego przedstawi zadania zrealizowane przez powiat na rok 2012 i prognozy na rok kolejny. To spotkanie w ramach Pruszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w czwartek, 26 kwietnia o godz. 11.00.

W ostatnią sobotę kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się projekcja filmu pt. „Zgorszenie publiczne”. To komedia o małym osiedlu familoków, na którym pojawia się „zgorszyciel”.

Zapraszamy do skorzystania z oferty kulturowej. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Źródło fot.: mok-kamyk.pl

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u
[PATRONAT] Kultura: poranek teatralny [PATRONAT] Kultura: poranek teatralny
[PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski [PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski
Lutowe wydarzenia w MOK-u Lutowe wydarzenia w MOK-u

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.